"Bir Kitap Bir Umut" Kitap Bağış Kampanyası

"BİR KİTAP BİR UMUT" KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

 

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde "Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkelerinde Kütüphane kurulmasına ilişkin iş birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Protokolün duyurulması ve işlerlik kazandırılması amacıyla 31.05.2021 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit GÜL tarafından ilk kitap bağışı ile başlatılan kampanya, eş zamanlı olarak tüm Türkiye'de Cumhuriyet Başsavcılıklarınca başlatıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından eş zamanlı olarak saat 11:00 'de Manisa Adalet Sarayında başlatılan kampanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi YILMAZ'ın ilk kitap bağışı ile başladı.

Kampanya açılışına Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Abdullah KÖŞŞEKOĞLU ve Mehmet DİKEN, Ceza İnfaz Kurumları Cumhuriyet Savcısı Kamil YILMAZ, Manisa Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Ertuğrul ÇELEBİ, Açık Cezaevi 2. Müdürü ile Kurum Öğretmeni, davetliler ve basın katıldı.

31 Mayıs 2021'de başlatılan kampanya 16 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Kitap bağışlamak isteyen kişi ve kurumlar, Manisa Adliye Sarayı ile şehrin işlek merkezinde kurulacak standlara kitaplarını bağışlayabilecek.

Bağış süresi içinde toplanan kitapların oluşturulacak İnceleme Komisyonları tarafından değerlendirme sonucunda, Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerinin demirbaş kaydına alınarak okuyacak hükümlü ve tutukluların istifadesine sunulacak.

Bağış kampanyasına ilk kitap bağışını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz, "Kitaplar insan gelişiminin en önemli ve vazgeçilmez vasıtalarındandır. Kitaplara en iyi ve en vefalı dostlardır. Kampanyamıza herkesin destek vermesini içtenlikle bekliyoruz. Özellikle kampanyamızın duyurulması ve desteklenmesi için basınımızdan da ayrıca destek bekliyoruz. Şehrin değişik yerlerine açılacak standlarımızı kamuoyuna duyururlarsa memnun oluruz. Kampanyanın başlangıcına katılan ve destek verenlere, verecek olanlara çok çok teşekkür ederim." diyerek destek istedi.

Kampanyanın istenen hedefe ulaşması için Adalet Bakanlığı ile tüm kurumlarımız özverili bir çalışma yürütmekte olup kişi ve kurumlarımızın desteklerini beklemektedir.

 

Adres

Uncubozköy M. Mimar Sinan Bulvarı No:179 Yunusemre/MANİSA

Telefon

(0236) 236 33 10

(0236) 236 33 22 Pbx

E-Posta

manisacbsisaretadalet.gov.tr