Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
MANİSA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ İLE MANİSA BÜYÜKŞEHİR ARASINDA İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
09.02.2024

          Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında hükümlülerin kamu hizmetinde yer almasına yönelik protokol imzalandı. Protokole imzalar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker tarafından atıldı.

          İmzalanan protokol töreninde Başsavcı Vekili Kenan Karaca, Cumhuriyet Savcısı  Süleyman Özen, Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Aslan ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Funda Solak yer aldı.

          Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, yapılan protokolün hükümlülerin topluma entegre olmaları açısından güzel bir faaliyet olduğunu belirterek, “Hükümlülerimizi ıslah etme faaliyetine yönelik bir proje. Bu manada kamuya yararlı işte çalıştırılarak, topluma entegre olmaları adına güzel bir faaliyet gerçekleştireceğiz. Bu manada Büyükşehir Belediyemizin mobil hizmetiyle birlikte güzel hizmetlere vesile olacak. Bu proje kapsamında hükümlülerimiz, eğitim kurumlarının, belediyenin bünyesinde oluşturulan mobil ekip ve Denetimli Serbestlik hükümlülerinden oluşan ekip ile sosyal tesislerinin, camilerin temizlik, onarım, bakım hizmeti verecek. Topluma entegre olmaları adına güzel bir faaliyet olmasını temenni ederek  bu manada Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

          Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise protokolde, daha önce de böyle bir işbirliğine imza attıklarını hatırlatarak, “İlgili Müdürlüğümüzle daha önce imzaladığımız işbirliği protokolü kapsamında hükümlü kardeşlerimizin kamu hizmeti görevlerini yürütmelerini sağlıyorduk. Buna ek olarak biraz sonra imzalayacağımız protokolle'de, hükümlülerin camilerimizde ve okullarımızda kamu hizmetlerinde çalıştırılmalarına destek sağlayacağız. Ceza infaz sisteminin önemli bir parçası olan ve bir şekilde suça karışmış hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmasında önemli bir rol oynayan denetimli serbestlik hizmetlerini önemsiyor ve göreve geldiğimiz ilk günden bu yana da destekliyoruz. Protokolümüzün denetimli serbestlik hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine vesile olmasını temenni ediyor ve Denetimli Serbestlik Hizmetlerini önemsiyor ve destekliyoruz bu sebeple imzalanan protokolün  hayırlı olmasını diliyorum”  dedi.

          İmzalanan protokol ile mobil ekipler kurularak Denetimli Serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerin hem İbadethaneler, Kamu Kurum ve Kuruluşları hemde Sivil Toplum Kuruluşlarında kamuya yararlı işlerde çalıştırılarak topluma yeniden kaynaşmaları amaçlanmaktadır. 
 

Adres

Uncubozköy M. Mimar Sinan Bulvarı No:179 Yunusemre/MANİSA

Telefon

(0236) 236 33 10

(0236) 236 33 19 Pbx

E-Posta

manisacbsisaretadalet.gov.tr